[NEW] Geçmişten Günümüze Tüm CS:GO Major Turnuvaları | major cs go – Vietnamnhanvan

major cs go: นี่คือโพสต์ที่เกี่ยวข้องกับหัวข้อนี้

CS:GO Major turnuvaları ilk olarak 2013 yılının sonlarında yapılmış ve günümüze kadar en az iki kez olmak üzere her sene düzenlenmişti. Bu yıl düzenlenmesi gereken her iki Major turnuvası da Covid-19 sebebiyle önce ileri bir tarihe alındı daha sonrasında ise iptal edildi.

CS:GO’nun Major turnuvaları diğer tüm turnuvalardan farklı bir konuma sahiptir. Yalnızca verdiği yüksek para ödülü ile değil, oyunculara ve organizasyonlara sağladığı prestijle ve oyuna gelen imza ve takım yapıştırmalarıyla profesyonel bir oyuncunun CS:GO’da elde edebileceği en büyük başarı olarak görülür.  Bu yazımızda en eskiden en yeniye olacak şekilde CS:GO’nun Major tarihini ele alacağız.

REKLAM

monsters reloaded advertisement

DreamHack Winter 2013

Tüm Counter-Strike serilerinde o zamana kadar verilmiş en büyük para ödülü, tam 250,000$, bu turnuvanın hikayesi ise bir değişik, CS:GO turnuvanın öncesinde ilk kez oyuna kasaları getirmiş, bildiğimiz “silah ve bıçak skinleri”, oyun yapımcısı Valve ise sattıkları kasa ve anahtarlardan gelen gelirin bir kısmını turnuvanın ödül havuzuna bağışlamış. Yani bir anlamda “Topluluk tarafından finanse edilen bir Major turnuva” diyebiliriz.

Bu turnuvanın finalinde o zamana kadar her finalde adını gördüğümüz iki dev karşılaşmış, Fnatic vs Nip, çok çekişmeli geçtiğinden emin olduğumuz bu finalin kazananı ise JW, flusha, znajder, pronax ve Devilwalk  kadrosu ile Fnatic olmuş. Karşılarında olan diğer efsane takım ise f0rest, friberg, GeT_RighT, Xizt ve Fifflaren‘li NiP.

ESL Major Series One Katowice 2014

Bir önceki Major üzerinden yaklaşık 4 ay geçmiş, para ödülü yine aynı fakat Valve ve turnuva organizatörü ESL önceki turnuvadan ders çıkarmış gibi görünüyor. Ufak bir tiyatro sahnesini andıran DreamHack sonrası devasa bir stadyumda ve dünyanın dört bir yanından gelen hayranların önünde oynanıyor tüm maçlar.

Finale kalan isimler ise yine İsveç devlerinden biri NiP diğeri ise turnuvanın ev sahibi Polanyalı Virtus.pro, kadrosunda Snax, pashaBiceps, byali, NEO ve TaZ gibi efsane isimler barındırıyor, turnuvanın kazananı belki de devasa taraftar desteğini sayesinde Virtus.pro oluyor. Şuan pashaBiceps’in odasında duvarda görünen o muhteşem sahne ortaya çıkıyor.

ESL One: Cologne 2014

Katowice‘de görülen ilginin ardından hız kesmeden bir Major daha düzenlemek isteyen ESL bu sefer Almanyanın Köln şehrinde devasa bir sahnede yine 250,000$ ödüllü Major düzenliyor. İsveçliler ise hayranları şaşırtmayarak yine finale kadar domine etmeyi başarıyor, Nip vs Fnatic, kadrolar hala aynı şekilde,  NiP adeta önceki senenin intikamını alarak finali 2-0 geçiyor ve ilk defa Major turnuvası kazanıyor.

DreamHack Winter 2014

İlk Major üzerinden tam olarak 1 yıl geçmiş ve DreamHack bir kez daha Major düzenliyor. Para ödülü yine 250,000$ adres ise NiP ve Fnatic‘in evi İsveç.  Son 4’e kalan isimler Na’Vi, Virtus.pro, NiP ve LDLC. Major sahnesinde ilk defa Fransızları görüyoruz, finale kalan takımlar NiP ve LDLC, kazanan taraf ise Happy, shox, kioShiMa, NBK- ve SmithZz kadrolu Fransız takım LDLC.

ESL One: Katowice 2015

Bu kısıma kadar olan Majorlar ESL ve DreamHack arasında adeta bir kapışmaya dönmüş ve galip olan taraf hep ESL olmuştu, peki bu sefer yine CS:GO hayranlarına unutulmaz bir deneyim yaşatmayı başarabilecekler mi? Mekan yine Katowice, Polonya ve yine onbinlerce hayran stadyumu tıklım tıklım doldurmuş ve maçları seyrediyorlar. Finale kalan isimler İsveç titanları NiP ve Fnatic, kadrolarda NiP tarafına allu, Fnatic tarafına ise olofmeister ve KRIMZ eklenmiş. Oynanan 3 harita da bir birine çok yakın geçiyor ve kazanan taraf Fnatic oluyor.

ESL One: Cologne 2015

Sanki bir örüntüyü takip ediyorlar gibi adres yine Almanya, Köln. Yaptığı her Majorda bir öncekinden daha çok kitleyi kendine çekmeyi başaran ESL yine unutulmaz anlara sahne olan bir turnuva yapıyor. Yarı finallerde ilk defa TSM diye bir takım görüyoruz, oyuncuları Danimarkalı, peki kim bu oyuncular? Cevabını yazımızın ilerisinde anlayacaksınız. Finalde Fnatic vs Envyus oynuyor ve Fnatic bu turnuvayı da kazanarak 3. ve son kez Major kazanmış oluyor.

See also  Zig and Sharko Season 3 🎡🛒 A Relative Problem 🎭🎪Full Episode In HD | sako

DreamHack Open Cluj⁠-⁠Napoca 2015

2015’in 3. ve son Major turnuvası, bu sefer farklı bir Avrupa ülkesindeyiz, yer Cluj-Napoca, Romanya. Ödül son kez yine 250.000$, finallere yükselen isimler ise Na’Vi, G2, Envyus ve NiP fakat büyük finale NiP yerine Na’Vi çıkıyor ve Na’Vi-Envyus mücadelesini izliyoruz. Kazanan taraf ise çoğunluğunun eski LDLC oyuncularından oluşan kadro ile Envyus oluyor.

MLG Major Championship: Columbus 2016

Bu Major turnuvası aslında tüm Majorlar için bir dönüm noktası denilebilir. İlk defa Avrupa dışına çıkıyoruz, hedef Columbus, Amerika. Valve senede 3 kere yapılan Major turnuvalarının fazla olduğunu düşünüp senede 2 kere yapmaya karar veriyor fakat bu sefer ödül tam 1.000.000$.

Devasa bir basketbol arenasında yapılıyor ve hayranlar her bir koltuğu doldurmuş durumda, yarı finalde Luminosity Gaming ve Liquid karşılaşıyor ve herkesin bildiği, Mirage haritasında B’yi AWP ile tutan coldzera‘nın zıplayarak iki kişiyi vurduğu anlar yaşanıyor. Bu geri dönüşün ardından Liquid’i alt eden Luminosity Gaming finalde Na’Vi’yi adeta ezip geçiyor ve kupanın sahibi oluyor.

ESL One: Cologne 2016

Tekrar Almanya, Köln’deyiz ama bu sefer ödül 1,000,000$, öncesinde dahi adım atacak yer bırakmayan hayranlar bu sefer daha fazla, daha da heyecanlı. Avrupa’da yapılan bir Major’da ilk defa finale ismini yazdıran takımlar Amerikadan oluyor. Team Liquid karşısında eski adıyla Luminosity Gaming yeni adıyla SK Gaming var. Adeta Kuzey Amerika vs Güney Amerika karşılaşması yaşanıyor. Finalde yüzü gülen taraf ise SK Gaming oluyor ve Team Liquid bir türlü finallerde kazanamadığı için artık Team Choquid olarak anılıyor.

ELEAGUE Major: Atlanta 2017

Tekrar Amerika’ya döndük, bu turnuva aslında çok önemli bir yere sahip, bir yıldız çöküyor bu turnuvada, finalde kaybeden Virtus.pro daha sonra hiç bu kadar başarılı olamadı fakat aynı zamanda bir yıldız doğdu; Astralis. 2015 Cologne turnuvasında adından bahsettiğimiz TSM için oynayan Danimarklılar bu sefer Astralis olarak oynuyor ve katıldıkları 2. Major turnuvasında şampiyon olmayı başarıyorlar.

PGL Major Kraków 2017

Bu major kelimenin tam anlamıyla herkes için şok edici oldu, SK Gaming, Astralis, Fnatic, NiP hayır hiç biri kazanamadı. İngilizce’de “Underdog” olarak tabir edilen yani “grup aşamasını geçemez bunlar” denilen takımlardan biri olan Gambit Esports turnuvanın kazananı oldu. Daha da ilginç olanı ise Gambit‘in o zaman ki kaptanı
Danylo “Zeus” Teslenko’nun turnuvadan çok önce Twitter üzerinden yaptığı “Lanet bir major kazanmadan bu oyundan emekli olmak istemiyorum” paylaşımıydı.

ELEAGUE Major: Boston 2018

İzlemiş olanlar bu kısıma geldiklerinde eminim ne kadar heyecanlı olduğunu henüz dünmüş gibi hatırlayacaktır. FaZe Clan ve Cloud9 arasında bir final yaşanıyor, C9 ekibinde bizi her zaman gururlandıran Tarik var.

Sürekli çekişmeli gidiyor haritalar, özellikle inferno haritasında karşılıklı alınan clutch rauntları, uzatmalar ve uzatmalarda kazanılan inanılmaz rauntlar. En sonunda ise kazanan taraf Cloud9 oluyor ve CS:GO tarihinde ilk ve son kez bir Kuzey Amerika takımı Major şampiyonu oluyor. FaZe ise hiç bir zaman burada elde ettiği başarıya yaklaşamıyor.

FACEIT Major: London 2018

Hayranlarının aklında teknik problemlerle dolu bir Major olarak yer etmişti Faceit Major. Fakat hiç bir aksaklık Astralis yıldızına gölge düşüremezdi, bu Major’ın CS:GO topluluğunda ayrı bir yeri bulunur, artık Astralis devri başlamıştır. Finalde rakibi Na’Vi’yi adeta şaşkına uğratan Astralis 2-0 kazanarak kupayı kaldırmayı başarmıştı.

Intel Extreme Masters Season XIII – Katowice Major 2019

Astralis devri devam ediyor fakat hiç beklenmedik bir “UnderdogFinlandiyalı takım çıkıyor ortaya, ENCE, grup aşamasını geçmeleri bile herkesi şaşkına uğratıyor derken finallerde önce Team Liquid‘i ardından Na’Vi‘yi ezip geçiyorlar ve finalde Astralis‘e karşı geliyorlar. Danimarkalı titanlar karşısında pek şansları olmadığı için kaybetseler de uğruna şarkılar yazılıyor ve bir anda CS:GO topluluğunun en sevdiği takım haline geliyor ENCE, kim bilir kazansalardı neler olurdu değil mi?

StarLadder Berlin Major 2019

Geldik günümüze kadar yapılan en son Major turnuvasına, geçtiğimiz yılın ikinci çeyreğinde yapılan bu Major turnuvası yine süprizlerle doluydu, tıpkı bir öncekinde olduğu gibi “Underdog”  takım olan AVANGAR ekibi Team Vitality ve Renegades gibi rakiplerini alt ederek finalde Astralis‘e karşı oynadı. Ve yine rakibine bir harita bile vermeyen Astralis kupayı kaldırmayı başarmış oldu ve böylelikle 4. kez Major şampiyonu oldu. Bu turnuvaya özel Gamerbase ekibi tarafından yapılan Vlog’u aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yerinde CS:GO Major İzlemek Nasıl Bir Tecrübe? | CS:GO Starladder Berlin Major Vlog


Watch this video on YouTube

Şimdilik bu kadar, 2021’e ertelenen Majorlarda görüşmek üzere.

[NEW] CS:GO: quem são os maiores campeões de Majors da história | major cs go – Vietnamnhanvan

Até o início de 2021, 15 Majors foram disputados no CS:GO

See also  [Update] Enchantress Build Guide DOTA 2: Soffy's In-Depth Enchantress Guide [7.20e] | enchantress dota - Vietnamnhanvan

Se tem uma coisa que o fã de Counter-Strike: Global Offensive não pode reclamar é do calendário do circuito profissional do FPS. Existe uma série de campeonatos que reúnem as melhores equipes do mundo e quase toda semana tem algum evento que chama a atenção da comunidade. Mas nenhum deles se compara aos famigerados Majors de CS:GO, o torneio mais importante deste e-sport.

A cada semestre, a Valve, desenvolvedora do jogo, realiza um evento que é o mundial de Counter-Strike há quase uma década. A caminhada para chegar ao estágio principal é longa, conta com uma série de eliminatórias e, até por isso, traz tanto prestígio ao campeão. Agora é hora de relembrar os maiores campeões dos Majors de CS:GO da história, enquanto aguardamos o evento de 2021.

Os Majors

O CS:GO foi lançado em 2012 para substituir o fracassado CS: Source. No segundo semestre de 2013, a Valve participou da organização da DreamHack Winter 2013, o primeiro Major do jogo na história. De 2014 até 2019, dois Majors foram disputados por ano (um em cada semestre).

Em 2020, a ESL One: Rio 2020 seria o primeiro Major do ano e o primeiro a ser disputado no Brasil. No entanto, a pandemia de coronavírus impediu a realização do evento e ele foi cancelado. A Valve optou por não organizar outro no segundo semestre e nem no primeiro semestre de 2021. Portanto, o próximo evento será a PGL Major Stockholm 2021, em outubro, na Suécia, um país importantíssimo para o Counter-Strike.

Os maiores campeões

Luminosity Gaming / SK Gaming – 2 títulos

Quem inaugura a lista são os brasileiros que fizeram com que o CS do país voltasse a ser gigante em 2016. No primeiro semestre, FalleN, fer, coldzera, fnx e TACO, representando a LG, foram campeões da MLG Major Championship: Columbus 2016, trazendo o primeiro título mundial de CS:GO para o Brasil. 

Aliás, coldzera foi eleito o MVP do torneio por conta de suas atuações que deixaram todos impressionados. Afinal, quem não se lembra da jogada insana de AWP nos apartamentos da B da Mirage na semifinal contra a Team Liquid?

No segundo semestre, a “zebra” entrou como favorita na ESL One: Cologne 2016. Desta vez com a camisa da SK Gaming, os brasileiros destruíram todo mundo que passou pelos seus caminhos e ganhou o segundo major do ano – e da história da formação – com tranquilidade, batendo a Team Liquid na final.

Team LDLC / Team EnVyUs – 2 títulos

Antes dos brasileiros brilharem, os franceses estiveram em alta no Counter-Strike: Global Offensive. Happy, NBK- e kioShiMa, três “vovôs” do cenário mundial, foram campeões mundiais duas vezes.

Na DreamHack Winter 2014, pela Team LDLC, o trio se juntou ao talentoso Shox e SmithZz em um time histórico do CS:GO. Dificuldade ao longo do torneio “apenas” diante da Fnatic, nas quartas, e Ninjas in Pyjamas, duas das formações mais lendárias da história dos e-sports. Ainda assim, superou os gigantes e sagrou-se campeão.

Em 2015, a Valve decidiu fazer três edições do Major no mesmo ano. Na última delas, em Cluj-Napoca, na Romênia, a Team EnVyUs ficou com o título. A equipe contava mais uma vez com Happy, NBK- e kioShiMa e desta vez estavam um tal de KennyS e apEX, dois jovens talentos que mostraram seus potenciais.

Fnatic – 3 títulos

Uma das maiores organizações de Counter-Strike – e de e-sports – da história, a Fnatic não poderia deixar de fazer parte dessa lista. Na DreamHack Winter 2013, o primeiro Major de CS:GO da história, os suecos ganharam o título, derrotando o fortíssimo time do NiP na decisão por 2 a 1. Naquela altura, a escalação era JW, flusha, schneider, Devilwalk e pronax.

Na ESL One: Katowice 2015, a Fnatic foi para o Major com a escalação que entrou para a história do CS:GO: flusha, JW, pronax, olofmeister e KRIMZ. Os suecos atropelaram todo mundo e sequer perderam um mapa até a grande final, novamente contra o NiP. Mais uma vez, 2 a 1 e título assegurado.

No segundo semestre, foi a vez de disputar a ESL One: Cologne 2015 e de novo a Fnatic simplesmente dominou. Os poloneses da Virtus.pro, na semifinal, foram os únicos a ameaçarem a caminhada dos suecos, que até eliminaram os brasileiros da LG. 

Astralis – 4 títulos

A Astralis é quase unanimemente considerada a maior organização de CS:GO da história. Os títulos falam por si só, mas a forma como os dinamarqueses dominam o cenário há anos, mudando, inclusive, como o jogo é jogado, mostra que não estamos falando de qualquer time.

E na ELEAGUE Major: Atlanta 2017, não foi só a maldição da Astralis que acabou ao ganhar aquele Major, mas uma nova era no FPS da Valve começou. Os dinamarqueses sempre foram muito talentosos, mas não conseguiam passar das semifinais dos mundiais.

Em 2017, device, dupreeh, Xyp9x, Kjaerbye e gla1ve deram fim a isso ao passar da Fnatic antes da decisão. Nela, os garotos venceram a experiência da Virtus.pro e ficaram com o primeiro título de Major de sua história. Kjaerbye foi eleito o MVP, mas não durou muito mais no time.

See also  Xuống Tân Binh 2021 Đột Kích Thay Đổi Như Thế Nào? | gametv.com

Ele foi substituído por Magisk, e então a dinastia começou. Os dois Majors seguintes foram vencidos por Gambit e Cloud9, mas, depois disso, ninguém mais ganhou além da Astralis.

No FACEIT Major: London 2018, a Astralis foi muito consistente, apresentou ao jogo um estilo de jogo disciplinado e com uso de utilitárias perfeitas e dominou a competição, sendo campeã com apenas dois mapas perdidos, nenhum deles nos playoffs.

E se aquilo parecia fenomenal, mais estava por vir. IEM XIII: Katowice Major 2019 e a Astralis chegou ainda mais forte e favorita. Desta vez, sequer perdeu um mapa durante toda a competição e foi campeão com facilidade diante da ENCE, que chegava como zebra.

Mais tarde, na StarLadder Berlin Major, apenas um mapa perdido na New Legends Stage, um domínio total dos adversários nos playoffs e título fácil diante da AVANGAR na final.


[FULLMATCH] DE_NUKE | NAVI VS. NIP | PGL MAJOR STOCKHOLM 2021 NEW LEGENDS STAGE


500BROS CSGO
Theo dõi 500Bros trên Nimo TV nhé các bạn ơi ► NIMO TV: https://www.nimo.tv/500bros
Sản phẩm các bạn đang xem được sản xuất bởi 500BROS Studio.
► SUBSCRIBE: http://bit.ly/500sCSGO

Các kênh YOUTUBE của chúng tôi:
► 500Bros CS: GO: http://youtube.com/500bros
► 500Bros PUBG: http://youtube.com/500brosPUBG
► 500Bros Dota 2: http://youtube.com/500brosDota2

►WEBSITE: https://500bros.com
► FACEBOOK : https://facebook.com/500brosstudio
► YOUTUBE : http://youtube.com/500bros
► TWITCH : http://twitch.tv/500bros
► NIMO TV: https://www.nimo.tv/500bros

นอกจากการดูบทความนี้แล้ว คุณยังสามารถดูข้อมูลที่เป็นประโยชน์อื่นๆ อีกมากมายที่เราให้ไว้ที่นี่: ดูเพิ่มเติม

[FULLMATCH] DE_NUKE | NAVI VS. NIP | PGL MAJOR STOCKHOLM 2021 NEW LEGENDS STAGE

CS:GO – Fnatic vs. EnVyUS [Dust2] – ESL One Cologne 2015 – Grand Final Map 1


It’s the Major everyone has been waiting for! The top sixteen teams from around the world compete for their chance at $250,000 and the title of ESL One Cologne 2015 Champions. See who makes it to the top!
Watch more CounterStrike action here: https://www.youtube.com/user/esltv/playlists?shelf_id=25\u0026view=50\u0026sort=dd
ESL One CounterStrike: Global Offensive
August 20th23rd 2015 Cologne, Germany
http://www.eslone.com
Follow us for schedule updates, giveaways, and more!
http://www.twitter.com/esl
http://www.facebook.com/esl
theScore eSports is your destination for full live scoring, stats and news for CS:GO! Realtime scores, standings, stats and leaders for CS:GO at ESL One Cologne and every major CS:GO league \u0026 tournament. Combined with our breaking news and detailed push alerts, theScore eSports has your CS:GO needs covered, along with every other major game, including LOL, Dota, SCII and Hearthstone.
Get it NOW from the App Store http://thesco.re/esportseslc2 and Google Play http://thesco.re/esportseslc3

CS:GO - Fnatic vs. EnVyUS [Dust2] - ESL One Cologne 2015 - Grand Final Map 1

[4K] PGL Major Stockholm 2021 – THE GRAND FINALS


PGL STOCKHOLM MAJOR 2021 is the first CS:GO Major after a twoyear break. It is the first tournament of this magnitude to be broadcast in 4K. The best 24 teams in the world will fight for the biggest prize pool in the franchise’s history: $2,000,000.
Qualified Teams
Legends:
Ninjas in Pyjamas
Team Vitality
G2 Esports
FURIA Esports
Team Liquid
Evil Geniuses
Natus Vincere
Gambit Esports
Challengers:
Astralis
ENCE
BIG
Movistar Riders
Heroic
MOUZ
paiN Gaming
Team Spirit
Contenders:
Copenhagen Flames
FaZe Clan
GODSENT
Entropiq
Virtus.pro
Sharks Esports
TYLOO
Renegades
Follow PGL:
Twitter: https://twitter.com/pglesports
Facebook: https://www.facebook.com/pgl
Instagram: https://www.instagram.com/pglesports/

[4K]  PGL Major Stockholm 2021 - THE GRAND FINALS

[FULLMATCH] DE_NUKE | NAVI VS G2 ESPORTS | PGL MAJOR STOCKHOLM 2021


500BROS CSGO
Theo dõi 500Bros trên Nimo TV nhé các bạn ơi ► NIMO TV: https://www.nimo.tv/500bros
Sản phẩm các bạn đang xem được sản xuất bởi 500BROS Studio.
► SUBSCRIBE: http://bit.ly/500sCSGO

Các kênh YOUTUBE của chúng tôi:
► 500Bros CS: GO: http://youtube.com/500bros
► 500Bros PUBG: http://youtube.com/500brosPUBG
► 500Bros Dota 2: http://youtube.com/500brosDota2

►WEBSITE: https://500bros.com
► FACEBOOK : https://facebook.com/500brosstudio
► YOUTUBE : http://youtube.com/500bros
► TWITCH : http://twitch.tv/500bros
► NIMO TV: https://www.nimo.tv/500bros

[FULLMATCH] DE_NUKE | NAVI VS G2 ESPORTS | PGL MAJOR STOCKHOLM 2021

ГРАНД-ФИНАЛ МАЖОРА! NaVi vs G2 – PGL Major Stockholm 2021 – ЛУЧШИЕ МОМЕНТЫ CSGO


Спасибо за ваши лайки и подписку!
А так же, не забывайте про колокольчик.
Формат матча BO3 (ГРАНДФИНАЛ)
ГРАНД ФИНАЛ PGL Major Stockholm 2021
Призовой фонд 2.000.000 долларов.
1е место 1.000.000 долларов + слот на BLAST Premier World Final 2021
2е место 300.000 долларов.
34е места 140.000
Пики/баны команд:
1. G2 removed Overpass
2. Natus Vincere removed Vertigo
3. G2 picked Ancient
4. Natus Vincere picked Nuke
5. Natus Vincere removed Inferno
6. G2 removed Dust2
7. Mirage was left over
Полная запись матча:
https://www.twitch.tv/videos/1198804440?t=03h14m06s
Следи за трансляциями PGL Major Stockholm 2021 на каналах WePlay:
Twitch: https://www.twitch.tv/weplaycsgo_ru
Twitter: https://twitter.com/weplay_ru
Instagram: https://www.instagram.com/weplay_ru/
VK: https://vk.com/weplayesports

ГРАНД-ФИНАЛ МАЖОРА! NaVi vs G2 - PGL Major Stockholm 2021 - ЛУЧШИЕ МОМЕНТЫ CSGO

นอกจากการดูบทความนี้แล้ว คุณยังสามารถดูข้อมูลที่เป็นประโยชน์อื่นๆ อีกมากมายที่เราให้ไว้ที่นี่: ดูบทความเพิ่มเติมในหมวดหมู่Wiki

ขอบคุณที่รับชมกระทู้ครับ major cs go

Leave a Comment